حبوبات را بیشتر بخورید!

حبوبات را بیشتر بخورید! بیشتر غذاهای گیاهی بخورید، فیبر رژیم غذایی خود را افزایش دهید، غذاهای طبیعی را به جای فرآوری شده انتخاب کنید، مواد مغذی خود را از غذاهای کامل دریافت کنید، نه مکمل ها مصنوعی، راهی آسان برای پیروی از همه این توصیه های رژیم غذایی همزمان با مصرف حبوبات است. حبوبات، شامل لوبیا، عدس، نخود خرد شده، نخود سبز می باشند. خوشبختانه، حبوبات غذای اصلی در اکثر رژیم های غذایی ایرانی هستند. دستورالعمل های رژیم غذایی برای ایرانی ها توصیه می کند که بزرگسالان یک تا سه فنجان حبوبات در هفته (بسته به نیاز کالری) مصرف کنند.

فواید حبوبات برای سلامتی

حبوبات منبع غنی پروتئین گیاهی منحصر به فرد هستند، فیبر غذایی بالایی دارند و مجموعه ای چشمگیر از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله آهن را تأمین می کنند. میکائلا کارلسن، دکتری که اخیراً دکترای خود را در زمینه اپیدمیولوژی تغذیه از دانشکده علوم و سیاست تغذیه تافتس فریدمن دریافت کرده است، می گوید: “مانند همه گیاهان، حبوبات نیز آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی گیاهی را افزایش می دهند.” فواید خوردن حبوبات بی شمار است.

حبوبات علاوه بر مواد مغذی برای ارتقاء سلامتی ، در بسیاری از غذاهای سنتی مناسب و ارزان هستند. ” مطالعه ای در سال 2017 توسط کارلسن و دیگر محققان تافتز که در مجله Public Health Nutrition منتشر شد، کیفیت رژیم غذایی نزدیک به 17000 نفر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و مشخص کرد که افزودن حبوبات (همراه با کاهش مصرف مواردی مانند قند افزوده شده) راه خوبی برای کاهش خطر بیماری های مزمن است.

مطالعات مختلف اپیدمیولوژیک و آزمایشات کنترل شده نشان می دهد که جایگزینی گوشت با حبوبات چند بار در هفته می تواند تأثیر مثبتی بر طول عمر، کنترل قند خون و خطر بیماری های قلبی عروقی داشته باشد. مصرف حبوبات با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ مرتبط است. حبوبات حتی ممکن است به کنترل وزن کمک کنند.

برای خرید و سفارش تناژ بالای انواع حبوبات خارجی با ما در ارتباط باشید.

برای ثبت درخواست واردات حبوبات کلیک کنید.

تماس با ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا